27.3.2022

Co se chystá: revitalizace náměstí a návsí

Jednou z velmi zajímavých výzev, jejíž vyhlášení v příštích měsících napjatě očekáváme, bude Zelená infrastruktura...

Jednou z velmi zajímavých výzev, jejíž vyhlášení v příštích měsících napjatě očekáváme, bude Zelená infrastruktura ve veřejném prostranství obcí a měst. Může jít o:

  • stávající veřejná prostranství, tedy především revitalizaci náměstí a návsí, kde bude možné prostředky využít na výměnu nevhodného povrchu za povrch, který umožňuje vsakování a čištění srážkové vody, na tvorbu nebo rozšiřování zelených ploch, na instalaci retenční nádrže se závlahovým systémem, na výsadbu stromů a další vegetace, na umístění vodních prvků, přístřešku se zelenou střechou a fotovoltaickými panely s chytrým řešením pro sledování ovzduší apod.
  • revitalizaci a úpravu nevyužívaných ploch (tedy plochy industriálních zón nebo brownfieldů – pozor, jde pouze o plochy, ne stavby), u kterých je záměrem revitalizace, vznik parku, propojení centra města přes park do okolní krajiny, výsadba stromů a vegetace, průlehy pro zasakování srážkových vod, vznik vodní plochy nebo zkvalitnění ekosystémových služeb.

Příjemcem podpory může být obec, hl. m. Praha, městské části hl. m. Prahy nebo jimi zřizované nebo zakládané organizace.

O dalším vývoji vás určitě budeme informovat. Pokud se přihlásíte k odběru newsletterů, žádná aktualita vám neunikne.


V každém případě jsme připraveni opět využít našich dlouholetých zkušeností a zájemcům o získání dotace pomáhat jak se zpracováním a podáním žádosti, tak s administrací samotného čerpání. Neváhejte se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem nebo nápadem.

Recent Resources
& Insights

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis bibendum ornare orci, a eleifend nulla semper id. Etiam non purus tincidunt, sagittis nibh ac,.

Explore Resources

Chcete se o nových dotačních výzvách dozvědět jako první?

Zanechte nám tady svůj e-mail a dostávejte informace z první ruky!
Odběr novinek můžete kdykoliv odhlásit.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Beru na vědomí Zásady ochrany osobních údajů